Speels Collectief: Zakelijk Leider

Speels Collectief in Tilburg zoekt een Zakelijk Leider voor 16 tot 24 uur per week | Vacature voor een Betaalde functie, Freelance/ZZP | Sluitingsdatum: 27-05-2024Speels Collectief is een divers, mixed-abled theatergezelschap. We bevragen de norm, zoeken verwondering en omarmen het ongewone. Het gezelschap gaat uit van ieders individuele mogelijkheden en onmogelijkheden en maakt van daaruit theater. Mensen die niet of weinig gerepresenteerd worden krijgen een podium. Daardoor verandert de beeldvorming, ook over actuele thematiek als inclusie en participatie. Via de kunst wordt gezocht naar openheid en verwondering. Wij stellen onze groepen zo divers mogelijk samen om een zo breed mogelijk palet aan perspectieven te tonen. Door deze perspectieven naast elkaar te plaatsen, bevragen we de norm. Tegelijkertijd willen we voor onze performers de mogelijkheden vergroten om deel te nemen aan de culturele wereld.

Wij zoeken een ondernemende

Zakelijk Leider (x/v/m)

16 tot 24 uur per week

Meerjarige financiering
Speels Collectief ontvangt meerjarige subsidie vanuit het Fonds voor Cultuurparticipatie. Momenteel lopen er nog aanvragen voor meerjarige subsidie bij de gemeenten Tilburg en Arnhem en de provincie Noord-Brabant. De toekenning van de meerjarensubsidie geeft zekerheid voor de komende vier jaar, en vraagt daarnaast om flinke doorontwikkeling van Speels Collectief op artistiek, organisatorisch en financieel niveau. We zijn op zoek naar een stevige zakelijk leider die de komende vier jaar met een veelvoud aan partners de groei van ons gezelschap in goede banen weet te leiden.

Jouw rol
Samen met de artistieke leiding vorm je de dagelijkse leiding van Speels Collectief. Als zakelijk leider ben je verantwoordelijk voor het zakelijke, organisatorische en financiële beleid van het gezelschap. Dit betreft de dagelijkse bedrijfsvoering, maar ook het verder ontwikkelen van Speels Collectief op de lange termijn door bijvoorbeeld subsidieaanvragen te doen. Je geeft, met de artistiek leider, tevens leiding aan een klein aantal freelance parttimers.

Jouw taken

 • Verantwoordelijk voor strategie en uitvoering van Speels Collectief als mixed-abled theatergezelschap (samen met de artistieke leiding).
 • Onderhouden en bestendigen van relaties met overheden, fondsen en samenwerkingspartners en verdere groei tot stand brengen in de werving van fondsen, particuliere gevers en sponsoren (samen met de artistieke leiding).
 • Verantwoordelijk voor de financiële en administratieve inrichting en uitvoering van de stichting.
 • Verantwoordelijk voor het opstellen van begroting(en) en het (laten) opstellen van de jaarrekening, van offertes, facturen en van contracten met derden.
 • Hoofdverantwoordelijke voor het voorbereiden, indienen en verantwoorden van subsidieaanvragen.

Jouw profiel

 • Je hebt affiniteit met theater en/of de culturele sector in het algemeen.
 • Je hebt affiniteit met inclusie, diversiteit en representatie.
 • Je bent praktisch ingesteld en kan goed overzicht houden.
 • Je hebt een financiële achtergrond en/of financiële kennis.
 • Je bent financieel ondernemend. Je bent initiatiefrijk, een doorzetter en creatief in het realiseren van nieuwe inkomsten. Je hebt financieel inzicht en kunt van hieruit beslissingen nemen.
 • Bij voorkeur heb je ervaring als zakelijk leider in de culturele sector.
 • Je hebt enige ervaring met fondsenwerving, met het aanvragen van subsidies bij publieke en private fondsen, en bij voorkeur een relevant netwerk op dit gebied.

Wij staan voor een inclusieve kunstwereld, dus ook in ons team streven wij naar een zo divers mogelijke samenstelling van werknemers. We verwelkomen sollicitaties van mensen met diverse achtergronden en ervaringen. Mensen die zich niet of weinig gerepresenteerd zien in het kunstenveld, moedigen we extra aan om te reageren.

Wij bieden

 • Een energieke en ondernemende werksfeer.
 • Zelfstandigheid en vrijheid.
 • Een klein team freelancers met veel onderling contact.
 • Flexibele werktijden en de mogelijkheid tot thuiswerk.
 • Een vergoeding passend bij de omvang en verantwoordelijkheid van de functie.

Algemene informatie

 • Constructie: ZZP-basis.
 • Regio: Tilburg en Arnhem, veel thuiswerk.
 • Ingangsdatum: liefst vanaf 1 juli 2024 (startdatum in overleg).
 • Projectduur: minimaal 12 maanden (we zoeken iemand die langer wil blijven).
 • Aantal uren: 16 uur, met mogelijke uitbreiding naar 24 uur per week.
 • Voor kandidaten met ambitie is er de mogelijkheid om, met coaching, in deze functie te groeien.

Interesse?
Mail dan uiterlijk 27 mei 2024 een korte motivatiebrief en cv naar Ad de Wolf zakelijk@speelscollectief.nl.

Heb je vragen? Mail of bel naar 06-53707381 (Ad de Wolf, zakelijk@speelscollectief.nl)

Solliciteer!

Meer informatie over de organisatie: zie onze website.