Nieuwe Directeur: DeLaMar

Dianne Zuidema. Foto: Jan Boeve

Dianne Zuidema wordt algemeen directeur van DeLaMar in Amsterdam. Zuidema volgt vanaf 1 mei 2025 Andreas Fleischmann op, die onlangs zijn functie heeft neergelegd. Zuidema (1971) is nu nog directeur van Schouwburg Amstelveen. Zij is daar sinds 2019 directeur/bestuurder en programmeur.

Joop van den Ende, bestuursvoorzitter Stichting DeLaMar: “Dianne heeft een bijzondere kwaliteit: ze is zowel zakelijk onderlegd als programma-inhoudelijk sterk. Die combinatie maakt haar tot een ideale directeur van DeLaMar. In haar handen kan het theater zich verder ontwikkelen tot een eigenzinnige plek binnen het bestel, waar toneel, cabaret, muziektheater en musicals zijn te zien voor een brede doelgroep.”

Janine van den Ende, vice-voorzitter Stichting DeLaMar en grondlegger van de kunstcollectie in DeLaMar: “Dianne heeft tijdens haar loopbaan veel ervaring opgedaan in de culturele sector. Met al die kennis is zij de juiste persoon om DeLaMar naar de toekomst te brengen. We zijn ontzettend blij dat Dianne deze stap wil maken.”

Dianne Zuidema: “Ik geloof echt dat theater verandering kan teweegbrengen. Theater reikt veel verder dan alleen maar de voorstellingsavond; het biedt vermaak, leidt tot inzichten en maakt het mogelijk in andere werelden rond te kijken. DeLaMar is 15 jaar geleden als cadeau aan Amsterdam gegeven. Het is een eer dat ik aan dit theater, met zijn rijke traditie, leiding mag geven.”

DeLaMar viert in 2025 een dubbel jubileum. Het is 80 jaar geleden dat het theater aan de Amsterdamse Marnixstraat werd geopend. Ook is het op 28 november precies 15 jaar geleden dat het volledig verbouwde DeLaMar werd heropend door toenmalig koningin Beatrix. De nieuwbouw werd op verzoek van de Gemeente Amsterdam ontwikkeld en gefinancierd door de VandenEnde Foundation, het cultuurfonds van Joop en Janine van den Ende. DeLaMar ontvangt sinds de heropening jaarlijks van de VandenEnde Foundation een schenking van 2,8 miljoen euro.

Dianne Zuidema raakte al op de middelbare school gefascineerd door theater. Ze studeerde Theater-, Film- & Televisiewetenschappen in Utrecht en Performing Arts Management in New York. Ze was zakelijk leider bij dansfestival Springdance in Utrecht en directeur bij onder meer Oerol, debatcentrum De Balie en Stadsschouwburg Amsterdam. De afgelopen vijf jaar was ze directeur/bestuurder van Schouwburg Amstelveen.

Over DeLaMar
DeLaMar is er voor iedereen die van verhalen houdt. Of ze nou komen van Wim Sonneveld of Nasrdin Dchar, gaan over Hazes of over Annie M.G. Schmidt, zich afspelen in het verleden of in de toekomst en verpakt worden als musical, toneel of cabaret.

Bij DeLaMar bekijk je geen verhalen, je beleeft ze. Niet alleen in de theaterzaal, maar al vanaf het moment dat je je ticket boekt. De voorpret, de omgeving, de historie, de gastvrijheid, de kunst, het eten en drinken: in DeLaMar voeren we de magie van theater in alles door. Zodat je zelfs jaren later nog glimlachend terugdenkt aan die geweldige avond uit.

Bron: DeLaMar (01-02-2025)