Nieuwe Directeur-Bestuurder: Biblionet Drenthe

Esther Moesker. Foto: Gea Schenk

Esther Moesker is per 1 januari 2025 benoemd als de nieuwe directeur-bestuurder van Biblionet Drenthe te Assen. Zij volgt Annelies Bakelaar op. Esther Moesker was de afgelopen vier jaar zakelijk directeur bij het Groninger Museum en heeft vanuit die rol gewerkt aan het verder professionaliseren van de organisatie en het aantrekken van een breder publiek. De jaren daarvoor heeft ze verschillende functies vervuld op het gebied van bedrijfsvoering in diverse sectoren, waaronder de zorg, overheid, consultancy en cultuur.

Rijke werkervaring
De raad van toezicht is blij met de aanstelling van Esther Moesker. Voorzitter Hans Haerkens: “Esther heeft een rijke werkervaring die haar gaat helpen om haar rol te pakken binnen de organisatie en het netwerk van Biblionet Drenthe. Wij verheugen ons op de samenwerking met haar.”

Inzetten op sterk bibliotheeknetwerk
Esther Moesker kijkt uit naar haar start bij Biblionet Drenthe: “Ik zet mij graag in voor een Drentse samenleving waarin iedereen mee kan doen. Het zijn uitdagende tijden, daarom is het des te belangrijker dat wij via een sterk bibliotheeknetwerk blijven bijdragen aan de persoonlijke ontwikkeling van inwoners van Drenthe. Er staat een stevig fundament en daar bouw ik graag op voort.”

Over Biblionet Drenthe
Biblionet Drenthe is de provinciale ondersteuningsinstelling (POI) voor de openbare bibliotheken in Drenthe. De provincie Drenthe is opdrachtgever van de POI. Als POI zet Biblionet Drenthe zich in voor de vier basisbibliotheken in Drenthe: de B9-bibliotheken, Facet, DNK en Bibliotheek Hoogeveen.

Bron: Biblionet Drenthe (05-12-2024)

In augustus en september 2024 is voor deze vacature geworven via Culturele vacatures