Motel Mozaïque in Rotterdam zoekt een Young Talent Bestuurslid voor 6 vergadering per jaar | Vacature voor een Leertraject, Werkervaringsplaats | Sluitingsdatum: 23-03-2025
Met Motel Mozaïque gaat onze energie jaarrond naar drie kernactiviteiten: MOMO Festival, ons driedaags multidisciplinair stadsfestival, MOMO Concerts, de Rotterdamse concertserie (we boekten onder andere S10, Willem & Jacob Banks), en MOMO Create waar talentontwikkeling centraal staat. Hiermee is Motel Mozaïque in Rotterdam een bewegend en altijd groeiend mozaïek van mensen, kunst, cultuur en muziek, verbonden door gelijkheid en begrip, waarbij de mens centraal staat. De onderdelen van het mozaïek staan op zichzelf en wij verbinden ze tot een verhaal, een opzwepend concert of een adembenemende dansvoorstelling. We maken nieuwe verbindingen tussen kunstenaars, openen deuren naar onbekende locaties, laten Rotterdam zien aan nationale en internationale gasten en brengen talenten verder.
Het team van MOMO bestaat uit een vast kernteam dat het hele jaar actief is voor de stichting. Tijdens piekmomenten komt er een flexibele laag bij van professionals en young talents.
Young talents Club
De Young Talent Club (YTC) is een jaarlijks terugkerend programma waarin we beginnende talenten een half jaar volledig laten meedraaien in ons team, ongeacht opleiding, achtergrond of cv – we kijken enkel naar de motivatie. De YTC is opgericht omdat we merkten dat er weinig ruimte beschikbaar is binnen de sector om ervaring op te doen voor jonge professionals die in de muziek- of festival scene willen werken, al helemaal als ze niet over de juiste opleidingsachtergrond beschikken. Inmiddels is de zesde editie van de YTC net van start gegaan, waarvoor we maar liefst 120 aanmeldingen mochten ontvangen.
In de gedachte van de Young Talent Club is in 2022 gestart met een positie voor een Young Talent in het bestuur. Als Young Talent bestuurslid, ben je volwaardig onderdeel van ons zeskoppige bestuur voor een termijn van vier jaar. In deze periode is er coaching en begeleiding beschikbaar van de overige bestuursleden op alle vlakken van het leiden van een culturele organisatie. Daarnaast helpen de bestuursleden je om comfortabel te worden met de rol van bestuurder door je te helpen bij, bijvoorbeeld, het begrijpen van een jaarrekening, het maken van risico-analyses of het opzetten van langetermijnstrategieën.
Voor de periode 2025 – 2028 zoeken we een
Young Talent Bestuurslid
6 vergadering per jaar
Voor deze functie zoeken wij iemand die
- Affiniteit heeft met wat Motel Mozaique doet, en onze waarden deelt.
- Leergierig is en graag (meer) wil leren over culturele organisaties.
- Connectie voelt met het culturele (nacht)leven in Rotterdam.
- Goed in staat is belangen tegen elkaar af te wegen en op basis daarvan een oordeel kan vormen.
- Een open blik heeft.
- Bereid is om kennis en netwerk in te zetten voor de ontwikkeling van Motel Mozaïque.
- Een integere en eerlijke houding heeft.
Taken
- Het leveren van inhoudelijke bijdrage op strategisch niveau in de zes bestuursvergaderingen per jaar.
- Het toetsen en vaststellen van beleid in de bestuursvergaderingen.
- Gevraagd en ongevraagd optreden als adviseur van de directie.
- Het desgevraagd actief bijdragen aan projecten in dienst van de doelen van de stichting.
- Het verruimen van de blik van het bestuur van de directie van Motel Mozaïque.
De functie kan vervuld worden door zowel een Engels- als Nederlandssprekend persoon. Nederlands kunnen lezen is wel noodzakelijk.
Wij bieden een leerplek in een dynamische en levendige organisatie, verbonden door gelijkheid en begrip, waarbij de mens centraal staat. Voor de functie is een vergoeding beschikbaar van € 150,- per vergadering.
Stichting Motel Mozaïque onderschrijft de Governance Code Cultuur, de Fair Practice Code en de Code Diversiteit en Inclusie. Wij moedigen het ook aan om te solliciteren, als je misschien niet direct aan alle criteria voldoet, jouw motivatie en visie zijn voor ons het belangrijkste. Wij zijn vooral op zoek naar iemand die goed bij ons past en ons team aanvult.
Voor meer informatie over deze vacature kan je contact opnemen met het bestuur van Stichting Motel Mozaïque via Bente Spigt via bentespigt@gmail.com.
Geïnteresseerd?
Stuur dan jouw motivatie via de sollicitatiebutton, dit kan tot en met zondag 23 maart. De eerste gesprekken vinden plaats op woensdag 2 april 2025.
Acquisitie naar aanleiding van deze vacature wordt niet op prijs gesteld.
Meer informatie over de organisatie: zie onze website.