Kunstlink Flevoland: Adviseur Cultuurparticipatie

Kunstlink Flevoland in Lelystad zoekt een Adviseur Cultuurparticipatie voor 0,6 tot 0,7 fte | Vacature voor een Betaalde functie, Parttime | Sluitingsdatum: 26-08-2024Kunstlink Flevoland versterkt en verbindt alle cultuurmakers in Flevoland met advies, kennis, netwerken en (bovenlokale) innovatie. We zijn er voor iedereen die kunst maakt, beoefent of organiseert in Flevoland. Als centrum voor actieve cultuurparticipatie zetten wij ons in voor amateurkunst, fondsenwerving, talentontwikkeling en kunst in het sociaal domein.

Kunstlink is onderdeel van Stichting de Kubus in Lelystad en wordt gesubsidieerd door de provincie Flevoland. Kijk voor meer informatie op www.kunstlinkflevoland.nl.

We zijn op zoek naar een nieuwe collega om ons team aan te vullen. Ben jij de adviseur cultuurparticipatie die cultureel Flevoland verbindt en versterkt?

Adviseur Cultuurparticipatie

0,6 tot 0,7 fte

Wat houdt de functie in?
Je gaat werken aan de voedingsbodem voor cultuurparticipatie in Flevoland. Dit doe je door te adviseren, partijen met elkaar te verbinden en de visie van Kunstlink uit te dragen: kunst en cultuur in Flevoland verbinden en versterken.

Op dagelijkse basis werk je aan projecten zoals Pak Het Podium. In dit project krijgen 14 amateurkunstproducties begeleiding en ondersteuning om te innoveren en hun productie een succes te maken. Jij voert de rol van Kunstlink in dit project uit door mee te denken en te adviseren. Je verkent daarnaast het Flevolandse culturele werkveld en geeft advies. Daarbij grijp je (zowel binnen als buiten de projecten) proactief kansen om connecties te leggen en partijen te voorzien in hun behoeftes.

Je brengt samenhang aan tussen landelijk, provinciaal en lokaal cultuurbeleid. Als aanvulling op het bestaande team zoeken wij een adviseur met beleidsmatig inzicht en ervaring zowel op landelijk niveau (bijvoorbeeld Nationaal Akkoord Amateurkunst; Propositie Cultuur Borgen/VNG) als lokaal niveau, waarbij  beleidsoverstijgend denken in het dna zit. Ten slotte ben je regelmatig een inspirerende sparringpartner voor ons team, onze regionale partners en andere stakeholders, in zowel het culturele veld als het politieke en sociale domein.

Wie wij zoeken:
Wat verwachten van jou?
Je hebt:

 • Kennis van en affiniteit met kunst & cultuur;
 • Vaardigheid op het gebied van fondsenwerving;
 • Aantoonbaar ervaring met de culturele sector (kennis binnen Flevoland is een pluspunt);
 • Een proactieve houding;
 • Hbo-/wo-werk- en -denkniveau.

Je kunt:

 • Goed netwerken en samenwerken;
 • Initiatief nemen, plannen, organiseren en waarmaken;
 • Begrotingen maken en bewaken;
 • Projectplannen en subsidieaanvragen schrijven;
 • Beleidsoverstijgend denken;
 • Inschatten waar kansen, valkuilen en/of hiaten in het Flevolands cultureel werkveld zijn.

Dit bieden wij:

 • Een jaarcontract;
 • Een salaris en arbeidsvoorwaarden conform het cao Kunsteducatie, schaal 10;
 • Een flexibele werkplek op onze afdeling in De Kubus, centrum voor Kunst en Cultuur in Lelystad;
 • De mogelijkheid om deels thuis te werken;
 • Fijne collega’s in een hecht team;
 • Flexibele werktijden;
 • Een werklaptop.

Bij Kunstlink willen we dat iedereen zich welkom en thuis voelt. Je talent is de basis en diversiteit zien we als een kracht. We moedigen je aan te solliciteren.

Reageren
Is jouw interesse gewekt? Mail dan je motivatie en cv naar Stichting de Kubus, via info@dekubuslelystad.nl, ter attentie van Carmen Huitema (manager Kunstlink). Voor aanvullende informatie over deze functie, mail naar Carmen Huitema via carmen@kunstlinkflevoland.nl. We kijken uit naar jouw bijdrage aan ons team.

Solliciteer!

Acquisitie naar aanleiding van deze vacature wordt niet op prijs gesteld.

Meer informatie over de organisatie: zie onze website.