Bibliotheek Z-O-U-T: Leesmediaconsulent

Bibliotheek Z-O-U-T in Driebergen zoekt een Leesmediaconsulent voor 24 uur per week | Vacature voor een Betaalde functie, Parttime | Sluitingsdatum: 17-06-2024De Bibliotheek Z-O-U-T is een samenwerkingsverband van bibliotheken in de gemeenten Utrechtse Heuvelrug, Renswoude, Rhenen en Wijk bij Duurstede. De Bibliotheek Z-O-U-T wil dat alle inwoners van de gemeenten in Zuidoost-Utrecht optimaal mee kunnen (blijven) doen met de maatschappij. Dat bereiken we door lezen, leren, informeren, ontmoeten en debatteren te stimuleren en ondersteunen. Zo helpen we mensen de weg vinden in de wereld. De Bibliotheek streeft naar (digi)taalvaardige inwoners, die zich onderdeel voelen van de gemeenschap en in interactie zijn met de directe omgeving. Dit doen we door samen te werken met een groot aantal mensen en organisaties.

Team Educatie van de Bibliotheek Z-O-U-T zoekt een

Leesmediaconsulent

24 uur per week

De baan
Als bevlogen leesexpert maak je deel uit van ons team Educatie. Samen zorgen we ervoor dat kinderen met plezier lezen. De Bibliotheek Z-O-U-T werkt samen met basisscholen in vier gemeenten om dagelijks aandacht voor leesplezier op school én thuis te realiseren. In jouw functie adviseer je leerkrachten en maak je hen bewust van het belang van leesplezier. Dit doe je binnen de Bibliotheek op school, het landelijke programma voor leesbevordering. Zo draag je samen met je collega’s van het team Educatie bij aan een structurele doorgaande leeslijn van 0 tot 12 jaar. We richten ons daarbij op de professionals in de kinderopvang en het primair onderwijs. Onze droom is dat alle kinderen en jongeren van 0 tot 25 jaar in onze gemeenten toegang hebben tot een rijk leesaanbod.

Jij bent

 • Enthousiast over jeugdliteratuur en mediabewuste informatievaardigheden en op de hoogte van ontwikkelingen in het primair onderwijs.
 • Een fijne, verbindende gesprekspartner voor onderwijsprofessionals, die initiatief toont, kritisch is en openstaat voor het leren van nieuwe dingen.
 • Iemand die graag samenwerkt én in staat is om zelfstandig aan de slag te gaan.
 • Iemand die goed overzicht kan bewaren.
 • Ondernemend, flexibel, dienstverlenend en omgevingsbewust.
 • Iemand met doorzettingsvermogen, didactische vaardigheden en zelfreflectie.

Jij hebt

 • Minimaal hbo-werk- en -denkniveau.
 • Basiskennis van leesbevordering.
 • De opleiding leesconsulent gevolgd of bent bereid deze te volgen.
 • Bij voorkeur werkervaring in het onderwijs.
 • Een rijbewijs en (beschikking over) een auto.

Wij bieden

 • Een organisatie met een informele en open werksfeer, waar veel ruimte is voor eigen initiatief en ontplooiing.
 • Afwisselend werk in een inspirerende omgeving waarin jij je verder kunt ontwikkelen.
 • Een aanstelling voor bepaalde tijd, met zicht op een aanstelling voor onbepaalde tijd.
 • Arbeidsvoorwaarden volgens de cao Openbare Bibliotheken met aanvullende secundaire arbeidsvoorwaarden:
  • salaris op basis van schaal 7 van de cao Openbare Bibliotheken;
  • eindejaarsuitkering en deelname aan het pensioenfonds;
  • laptop en telefoonvergoeding en natuurlijk een bibliotheekabonnement.

Procedure
Heb je belangstelling voor de functie? Stuur dan je motivatiebrief met cv uiterlijk 17 juni 2024 per mail naar personeelszaken@bibliotheekzout.nl. Nog vragen? Neem contact op met Helma Bouman (hbouman@bibliotheekzout.nl) of op telefoonnummer 0343-760 020. De eerste gesprekken vinden plaats op maandag 24 juni en dinsdag 25 juni 2024.

Solliciteer!

Acquisitie naar aanleiding van deze vacature wordt niet op prijs gesteld.

Meer informatie over de organisatie: zie onze website.