Strijkkwartet Biënnale Amsterdam: Lid Raad van Toezicht

De Strijkkwartet Biënnale Amsterdam in Amsterdam zoekt een Lid Raad van Toezicht voor gemiddeld 4 bijeenkomsten per jaar | Vacature voor een Onbezoldigde functie | Sluitingsdatum: 01-07-2024De Strijkkwartet Biënnale Amsterdam (SQBA) is het grootste strijkkwartetfestival in de wereld. Het vindt tweejaarlijks plaats in het Muziekgebouw aan ’t IJ en is een bruisende ontmoetingsplek voor liefhebbers van strijkkwartetten in al hun rijkdom en veelzijdigheid. Naast de gevestigde wereldtop treedt in elke editie een groot aantal veelbelovende jonge kwartetten aan, spelers die de toekomst van het strijkkwartet belichamen. De volgende, vijfde, festivaleditie vindt plaats in januari 2026. Naast het tweejaarlijkse festival zijn er een aantal doorlopende projecten en samenwerkingen, zoals My First String Quartet met het Leerorkest, de SQBA Residency en het Europese platform MERITA. Ons kantoor is gevestigd in het Muziekgebouw aan ’t IJ. Ons team bestaat uit vijf vaste medewerkers en wordt rondom het festival versterkt met een festivalproductieteam.

Strijkkwartet Biënnale Amsterdam zoekt een nieuw

Lid Raad van Toezicht

gemiddeld 4 bijeenkomsten per jaar

In verband met de aflopende zittingstermijn zoekt de Strijkkwartet Biënnale Amsterdam een ervaren, vooruitstrevend en betrokken nieuw lid van de Raad van Toezicht met werkervaring in het professionele culturele veld en/of kennis van klassieke muziek en strijkkwartetten in het bijzonder.

De Raad van Toezicht van de Strijkkwartet Biënnale bestaat uit acht leden en opereert vanuit een gezamenlijke eindverantwoordelijkheid. De organisatie hanteert een bestuur directiemodel met een artistiek en een zakelijk directeur. Als Raad van Toezicht komen wij gemiddeld viermaal per jaar bijeen op een locatie in Amsterdam.

De Strijkkwartet Biënnale Amsterdam onderschrijft de Governance Code Cultuur, de Code Culturele Diversiteit en de Fair Practice Code. Jouw werkervaring, bestuurlijke kwaliteiten en je enthousiasme zijn belangrijker dan je geslacht, afkomst, beperking, leeftijd of geaardheid. We zijn benieuwd naar jou, je persoonlijke motivatie en je aanvulling op ons team. Het betreft een onbezoldigde functie.

Persoonlijk profiel

 • Diepgaande kennis van en ervaring met het Nederlandse muziekleven.
 • Affiniteit met het strijkkwartet.
 • Relevant (inter)nationaal netwerk in het culturele veld.
 • Bestuurlijke ervaring.
 • Op de hoogte van (inter)nationale ontwikkelingen/tendensen in het strijkkwartet genre.
 • Kan sparringspartner zijn voor de artistiek directeur.

Voor alle leden van de RvT geldt

 • Belangstelling en enthousiasme voor (kamer)muziek, en strijkkwartetten in het bijzonder.
 • Beschikbaarheid, ook buiten de vergaderingen om.
 • Het leuk vinden om deel uit te maken van SQBA en daar wat voor over hebben.
 • Een klik met de rest van het team, alsmede met de directie.
 • Team player en gezellig.
 • Integer.

Solliciteren
We zien jouw cv met motivatie graag uiterlijk 1 juli 2024 tegemoet. Je kunt deze richten aan onze voorzitter Michael Kembel, via info@sqba.nl.

Voor nadere informatie kun je contact opnemen met Yasmin Hilberdink via het nummer 0641 815951.

Solliciteer!

Acquisitie naar aanleiding van deze vacature wordt niet op prijs gesteld.

Meer informatie over de organisatie: zie onze website.