Droom en Daad: Projectmedewerker

Droom en Daad in Rotterdam zoekt een Projectmedewerker voor 40 uur per week | Vacature voor een Betaalde functie, Fulltime | Sluitingsdatum: 27-05-2024Droom en Daad is een filantropische stichting die sinds 2017 investeert in culturele projecten. Alle activiteiten hebben als kern om voor de lange termijn waarde toe te voegen aan bewoners en bezoekers van Rotterdam. Dat doen we door culturele makers en publiek op inspirerende plekken samen te brengen. Droom en Daad zoekt ondernemende, getalenteerde, creatieve en enthousiaste mensen, die onze passie delen voor het werk dat wij mogen doen.

Droom en Daad zoekt een

Projectmedewerker

met focus op participaties

40 uur per week

Wij zoeken een Projectmedewerker met een focus op participaties. Onze stichting kijkt voortdurend naar kansen in Rotterdam om kunst en cultuur te ondersteunen en te verstevigen. Dit doen we door eigen projecten te ontwikkelen, en door culturele organisaties in de stad te steunen om bijzondere initiatieven mogelijk te maken. De samenwerkingen met deze culturele organisaties vraagt om zorgvuldig relatiebeheer.

Het beheren en monitoren van de huidige, vaak langjarige, participaties omvat een breed pakket aan werkzaamheden. Als Projectmedewerker zal je voornamelijk hier aan werken, in samenwerking met de Financieel Manager die dit vanuit het managementteam (MT) aanstuurt. Je hebt een hands-on mentaliteit, bent zorgvuldig en vindt het leuk om relaties te onderhouden met de culturele organisaties in Rotterdam. Je bent ondersteunend, proactief, kan snel schakelen en bent flexibel als zaken veranderen.

Wat ga je doen

 • Je behandelt alle aspecten van de participaties zoals correspondentie, contracten en financiële en inhoudelijke evaluaties en archiveert deze.
 • Je beoordeelt jaarplannen en begrotingen van lopende participaties.
 • Je onderhoudt warme relaties met de culturele organisaties in Rotterdam.
 • Je informeert het MT regelmatig over de voortgang van de initiatieven.
 • Je bezoekt de participaties regelmatig en vertegenwoordigt Droom en Daad bij openingen of premières.
 • Indien er aanvragen binnenkomen beoordeel je deze, adviseer je het MT hierover en geef je terugkoppeling aan de aanvrager.

Wat kun jij bieden

 • Je hebt hbo-/wo-werk- en -denkniveau met ten minste een afgeronde hbo-opleiding.
 • Je hebt ten minste twee jaar werkervaring bij een culturele instelling.
 • Je hebt een breed netwerk binnen de culturele sector in Rotterdam.
 • Je gedijt goed in een werkomgeving waarbij je kunt inspringen op veranderingen.
 • Je kunt prioriteiten stellen, en hoofd- en bijzaken onderscheiden.
 • Je beheerst de Nederlandse en Engelse taal, mondeling en schriftelijk.
 • Je kunt goed samenwerken en hebt goede communicatieve vaardigheden.
 • Je hebt een goed besef van filantropie en van de toegevoegde waarde van de projecten van Droom en Daad voor de stad.
 • Je hebt een sterke affiniteit met kunst en cultuur, en met de stad Rotterdam.
 • Voor deze functie is het een pre als je in Rotterdam woont.

Wat bieden wij jou

 • Een afwisselende functie (40 uur/week) in een inspirerende en dynamische werkomgeving met de mogelijkheid om brede werkervaring op te doen.
 • Arbeidsovereenkomst voor de duur van één jaar, met uitzicht op een arbeidsovereenkomst voor onbepaalde tijd bij goed functioneren.
 • Marktconform salaris bij een 40-urige werkweek inclusief 8% vakantietoelage.
 • Een goede (gedeeltelijk premievrije) pensioenregeling en dito werknemersverzekeringen.
 • Ruime reiskostenvergoeding.
 • Opleidings- en trainingsmogelijkheden om je kennis en vaardigheden te vergroten.
 • De kans om te werken vanuit een filantropische gedachte: voor de lange termijn waarde toevoegen aan bewoners en bezoekers van Rotterdam.

Als dit de baan van je dromen is vragen we je uiterlijk 27 mei 2024 een cv en begeleidende brief te sturen naar evdwindt@droomendaad.nl ter attentie van Ellen van der Windt onder vermelding van “Sollicitatie projectmedewerker”.

We plannen twee sollicitatierondes. Je eerste gesprek vindt plaats op donderdag 30 mei, met de financieel manager en hoofd algemene zaken. Daarin zullen we kennismaken, je vertellen over de stichting en haar werkzaamheden en horen we graag meer over jouw motivatie en competenties. De tweede ronde vindt plaats op dinsdag 4 juni. We zullen je een case voorleggen om dan te presenteren. De directeur van de stichting zal aansluiten en we gaan dieper in op de inhoud van de baan en jouw rol in ons team. De startdatum is in overleg maar het liefst zo snel mogelijk.

Heb je nog vragen over de functie en/of Droom en Daad, dan kun je contact opnemen met Ellen van der Windt, via evdwindt@droomendaad.nl.

Solliciteer!

Acquisitie naar aanleiding van deze vacature wordt niet op prijs gesteld.

Meer informatie over de organisatie: zie onze website.