Muziekgebouw aan ’t IJ: Marketeer Klassieke Muziek

Muziekgebouw aan ’t IJ in Amsterdam zoekt een Marketeer Klassieke Muziek voor 32-36 uur per week | Vacature voor een Betaalde functie, Fulltime, Parttime | Sluitingsdatum: 30-09-2023Muziekgebouw aan ’t IJ is een toonaangevend, open en gastvrij podium in Amsterdam voor hedendaagse muziek waaronder klassiek, elektronisch, jazz en global. Muziek verbindt. Avontuurlijk programmerend willen we dat zoveel mogelijk mensen, met welke achtergrond dan ook, zich thuis voelen in het Muziekgebouw en zich herkennen in de muziek, de bezoekers en de mensen die hier werken.

Voor onze afdeling Marketing, Communicatie en Verkoop zijn we op zoek naar een

Marketeer Klassieke Muziek (m/v/x)

32-36 uur per week

In nauwe samenwerking met je collega’s van de afdeling ga je aan de slag met de promotie van hedendaagse klassieke concerten. Je bedenkt marketingstrategieën om bestaande en nieuwe publieksgroepen enthousiast te maken voor onze bijzondere concertprogramma’s. Dankzij jouw creatieve campagnes krijgen de musici de volle zalen die ze verdienen en weten we een zo breed en divers mogelijke doelgroep te bereiken en vast te houden.

Een greep uit je werkzaamheden:

 • Concertpromotie (campagnes, acties, etc);
 • Opbouwen en onderhouden persnetwerk (genereren free publicity);
 • Contact met externe partijen (musici, impresariaten, partners, etc);
 • Redactionele werkzaamheden die voortvloeien uit de concertpromotie.

Wat verwachten we van jou?

 • Relevante opleiding en werkervaring op gebied van marketingcommunicatie (minimaal 2 jaar);
 • Je bent een muziekliefhebber met brede kennis en affiniteit met hedendaagse klassieke muziek. Je bent in staat om je snel in verschillende muziekstijlen te verdiepen en de doelgroep en stijlen eigen te maken;
 • Je bent proactief en hebt er lol in om meerdere projecten tegelijkertijd onder je beheer te hebben wat vraagt om een strakke planning en vlotte aanpak;
 • Je hebt een scherpe pen (nodig voor persberichten, mailingen en advertenties).

In ruil voor jouw kennis en ervaring krijg je van ons:

 • Een leuke functie waarin je vrij bent om je eigen campagne-ideeën uit te werken;
 • Veel afwisseling in je baan;
 • Een inspirerende en creatieve werkplek in het Muziekgebouw;
 • De kans om te groeien in je rol en je verder te ontwikkelen;
 • Een salaris conform de cao Nederlandse Podia – schaal 6 (caonederlandsepodia.nl), met pensioenopbouw, vakantiegeld, eindejaarsuitkering en met een mooi vrijkaartenbeleid.

Interesse?
Je kunt uiterlijk tot en met 30 september 2023 solliciteren. De selectiegesprekken zijn begin oktober. We hopen dat onze marketeer klassieke muziek dan in november/december kan beginnen. Als je nog vragen hebt kun je die stellen aan Frans Bernard van Riel (fransbernardvanriel@muziekgebouw.nl 020-7882028. Je CV met motivatiebrief of –video stuur je o.v.v. vacature Marketeer klassieke muziek naar sollicitatie@muziekgebouw.nl.

Het Muziekgebouw hecht waarde aan inclusie en een divers samengesteld personeelsbestand. Door ruimte te bieden aan verschillende talenten en perspectieven bouwen we aan een plezierige plek voor iedereen die bij en met ons werkt. Jouw talent is belangrijker dan je geslacht, afkomst, beperking, leeftijd of geaardheid. We zijn benieuwd naar jou, je persoonlijke motivatie en je aanvulling op ons team.

Solliciteer!

Meer informatie over de organisatie: zie onze website.