VIA ZUID: Communicatie-medewerker

VIA ZUID – Talentontwikkeling in de podiumkunsten Limburg in Limburg zoekt een Communicatiemedewerker voor 16 tot 20 uur per week | Vacature voor een Betaalde functie, Freelance/ZZP | Sluitingsdatum: 29-09-2023VIA ZUID is een talentontwikkelingsorganisatie voor podiumkunsten in en vanuit Limburg. Wij ondersteunen talentvolle nieuwe makers, zoals choreografen, performers, regisseurs, schrijvers en discipline- overstijgende podiumkunstenaars, op weg naar een duurzame beroepspraktijk. Wij geven de aanstormende generatie makers ruimte voor onderzoek en ontwikkeling die veelvormigheid en artistieke diversiteit toelaten. Geworteld in Limburg, met wijd uitlopende takken, tot voorbij de provinciale- en landsgrenzen.

We ondersteunen een collectie van maximaal 20 makers vol (artistieke) diversiteit en een rijkdom aan vormen en verhalen. Onze makers hebben hun wortels in allerlei disciplines, maar van de grenzen tussen die disciplines trekken de meesten zich weinig aan. Onze makers voegen een eigen stem toe aan het Limburgse podiumkunstenlandschap.

Deze makers ondersteunen wij tot 4 jaar lang in hun ontwikkeling én we initiëren samen met een aantal culturele partners ‘labs’, festivals en andere projecten om ze de kans te geven hun makerschap en eigen projecten te ontwikkelen en een podium en publiek te bieden.

VIA ZUID heeft geen vaste kantoorplek, maar werkt nomadisch in Limburg. Het team komt ongeveer eens per week een dag(deel) samen. Je maakt deel uit van een gedreven team van vier mensen. Naast de communicatiemedewerker, zijn dat: een algemeen directeur, een artistiek leider en een netwerker-verbinder. Ons team werkt non-hiërarchisch en ieders input wordt gehoord en gewaardeerd.

Wij zien diversiteit als een kracht en verwelkomen sollicitaties van iedereen, ongeacht wat dan ook.

We hebben een klein team met een groot hart voor onze makers.
We zijn erg benieuwd wat jij aan ons team wil toevoegen!

Wij zoeken per direct een

Communicatiemedewerker

16 tot 20 uur per week

Wij zoeken een enthousiaste, proactieve marketing- en communicatiemedewerker die creatief, accuraat en praktisch is. Een doener die goed kan samenwerken, met actuele kennis van social media en beeldcultuur en die een vlotte pen heeft. Iemand die onconventioneel durft te denken en handig is in het ontwikkelen en uitvoeren van een aansprekende marketingmix. Iemand met frisse ideeën over publieksvinding en -binding. Iemand met voeling voor de podiumkunsten of een ontluikende liefde ervoor en enthousiasme over onze missie. Er is veel ruimte om samen met het team te zoeken naar een nieuwe huis- en communicatiestijl die past bij de creatieve en vernieuwende energie van VIA ZUID.

Onze nieuwe collega

 • Zorgt voor zichtbaarheid van VIA ZUID en haar makers, zowel offline als online.
 • Weet hoe zij/hij/hen onze makers, projecten en activiteiten op originele en authentieke wijze in de spotlights kan zetten.
 • Weet verbinding te leggen met nieuwe publieksgroepen.
 • Denkt samen met het team na over de koers en visie van VIA ZUID.
 • Adviseert en coacht podiumkunstenaars die nog onervaren zijn op het gebied van marketing en communicatie.

Functie-eisen
Mocht je niet helemaal aan de functie-eisen voldoen, maar ben je heel enthousiast over deze vacature en kan je ons ervan overtuigen dat je de gevraagde kennis en ervaring snel ontwikkelt, twijfel dan niet om te solliciteren.

 • Minimaal 3 jaar relevante werkervaring.
 • Heeft ervaring in zowel online als offline-communicatie, publiekswerving en campagnes.
 • Weet die ervaring om te zetten in concrete acties.
 • Werkt accuraat, is initiatiefrijk en is een goede verbinder en netwerker.
 • Kan zelfstandig communicatieplannen en -strategieën ontwikkelen en uitvoeren.
 • Heeft een goede neus voor het verbinden van het culturele veld met andere domeinen (zorg, sociaal, wetenschap, bedrijfsleven).
 • Schrijft mee aan het marketing- en communicatiehoofdstuk in beleidsvisies en subsidieaanvragen.

Pré’s

 • Ervaring met (video)content voor social media.
 • Woonachtig in Limburg.

Wij bieden

 • Een uitdagende en afwisselende functie binnen een creatieve, informele en dynamische organisatie, waarin volop ruimte is voor eigen initiatief.
 • Een freelance-overeenkomst op basis van 16 tot 20 uur per week tegen een marktconform uurtarief.
 • De intentie een meerjarige samenwerking aan te gaan.
 • Een gezellig team en inspirerende ontmoetingen met de aanstormende generatie podiumkunstenaars.

Inlichtingen
Neem voor meer informatie contact op met Ton Driessen via ton@viazuid.com / T 06-11267977 en/of raadpleeg viazuid.com.

Word je enthousiast van de vacature?
Stuur dan een motivatiebrief en cv gericht aan Ton Driessen, algemeen directeur van VIA ZUID via info@viazuid.com.

Solliciteer!

Acquisitie naar aanleiding van deze vacature wordt niet op prijs gesteld.

Meer informatie over de organisatie: zie onze website.