Kasteel de Haar: Collectiebeheerder

Kasteel de Haar in Haarzuilens zoekt een Collectiebeheerder voor 24 uur per week | Vacature voor een Betaalde functie, Parttime | Sluitingsdatum: 15-04-2023Of je Kasteel de Haar nu bezoekt om zijn wonderlijke geschiedenis, tentoonstellingen, of zijn unieke interieur, je waant je even in een andere wereld. Achter elke deur, elk detail, elke object schuilt een verhaal. Kasteel de Haar is het grootste kasteel van Nederland, ooit privébezit van de familie Van Zuylen van Nijevelt en eind negentiende eeuw herbouwd in gotische stijl door Pierre Cuypers.

Inmiddels zijn het Kasteel en de collectie eigendom van Stichting Kasteel de Haar en genieten jaarlijks circa 350.000 bezoekers van het Kasteel en het interieur met circa 5.000 objecten op het gebied van kunst, antiek en meubilair.

Om de collectie van Kasteel de Haar zo lang mogelijk in goede staat te kunnen tentoonstellen zijn we per 1 juni 2023 op zoek naar een

Collectiebeheerder

24 uur per week

Wie zoeken wij?
Wij zoeken voor onze afdeling Museale Zaken een enthousiaste, proactieve, praktisch ingestelde en Collectiebeheerder die ook zeer nauwkeurig is. Je wordt verantwoordelijk voor het behoud en beheer van alle roerende collectie binnen het Kasteel en de bijgebouwen. Het is jouw taak om de objecten zo lang mogelijk en zo goed mogelijk te bewaren. Je wordt hierin ondersteunt door een geweldige groep Collectiebeheer-vrijwilligers die iedere maandag paraat staat.

De afdeling Museale Zaken is naast het Collectiebeheer, ook het kenniscentrum over de geschiedenis van het gebouw, de familie en de collectie. Door onze afdeling worden de exposities en de daaruit vloeiende werkzaamheden voorbereid. Het is een levendige afdeling met korte lijnen naar je collega’s: onder andere de Conservator en de vrijwilligers.

De werkzaamheden bestaan onder andere uit

 • Onderhoud van de roerende collectie in alle ruimtes volgens de methode Good Housekeeping.
 • Plannen housekeeping-agenda en voorbereiden activiteiten.
 • IPM: bijhouden aanwezigheid en bestrijding van insecten en plaagdieren.
 • Klimaat: bijhouden en waar mogelijk bijsturen van T en RH in interieur en depot.
 • Bruiklenen voorbereiden en aannemen, inclusief de bijbehorende administratie.
 • Arthandling intern en extern.
 • Collectieregistratie in Axiell Collections.
 • Tentoonstellingsopbouw en zaalinrichting.
 • Collectie-vrijwilligers (10 tot 15 personen) opleiden, begeleiden en bijscholen.
 • Collega’s scholen in do’s and don’t’s met betrekking tot interieur en collectie.
 • Ondersteuning Conservator bij collectie-restauratieprojecten.

Kortom, het is een veelzijdige functie waarbij geen enkele dag hetzelfde is.

Wie ben jij

 • Je hebt een afgeronde opleiding Reinwardt in de richting van Collectiemanagement.
 • Je hebt werkervaring als Collectiebeheerder.
 • Je hebt kennis van aanwezige insecten en plaagdieren en hoe je deze op een museaal-verantwoorde manier kunt bestrijden.
 • Je hebt ervaring met Adlib of Axiell.
 • Je hebt kennis van materialen en onderhoudsmiddelen.
 • Je kunt goed plannen, organiseren en zelfstandig werken.
 • Je kunt vrijwilligers aansturen en begeleiden en je hebt aandacht voor het sociale aspect van vrijwilligerswerk.
 • Je hebt een hands-on mentaliteit.
 • Je kunt meedenken over collectieveiligheid en preventieve conservering op langere termijn.

Kasteel de Haar biedt
Bij Kasteel de Haar bieden we je veel. Naast een geweldige werkplek (letterlijk boven in het kasteel) binnen de afdeling Museale Zaken, krijg je veel vrijheid en ruimte om jezelf en de functie te ontwikkelen. Het salaris bedraagt minimaal € 2.609,58 en maximaal € 3.309,46 bruto per maand bij 40 uur per week.

Solliciteren
Herken je jezelf in bovenstaand profiel en lijkt het je fantastisch om in zo’n prachtige werkomgeving met leuke collega’s en vrijwilligers te werken? Wij zien jouw motivatie met CV graag verschijnen! Stuur jouw sollicitatie voor 15 april 2023 ter attentie van onze Conservator Katrien Timmers, via het mailadres hrm@kasteeldehaar.nl.

Als je vragen over de vacature hebt dan kun je hiervoor contact opnemen met Katrien Timmers via 030- 6778534.

De aanvraag van een VOG-verklaring is onderdeel van de procedure.

Solliciteer!

Acquisitie naar aanleiding van deze vacature wordt niet op prijs gesteld.

Meer informatie over de organisatie: zie onze website.