Maritiem Museum: Programmamaker Presentaties

Het Maritiem Museum in Rotterdam zoekt een Programmamaker Presentaties voor 28 tot 36 uur per week | Vacature voor een Betaalde functie, Fulltime, Parttime | Sluitingsdatum: 10-10-2022Het Maritiem Museum wil de vaak nog onbekende Maritieme Wereld zichtbaarder maken met als belangrijkste missie: Nieuwe generaties inspireren voorbij de horizon te kijken naar een maritieme wereld vol kansen en mogelijkheden.

Wij nemen onze bezoekers mee op ontdekkingstocht en laten hun zien hoe de maritieme wereld ons elke dag raakt. We zijn een toegankelijk en laagdrempelig museum met een unieke collectie, dat spraakmakende presentaties maakt over actuele thema’s. We organiseren verdiepende programma’s en activiteiten voor een diverse en brede doelgroep, grote én kleine evenementen en relevante lesprogramma’s. Kom jij onze missie versterken?

Maritiem Museum Rotterdam: jouw nieuwe werkplek?
Op een steenworp afstand van de Erasmusbrug, aan de historische Leuvehaven vind je het Maritiem Museum in Rotterdam. Een prachtige werklocatie, met ongeveer 70 medewerkers en 180 vrijwilligers. Het museum bestaat uit een binnen museum, museumhaven en binnen toegankelijke werkplaatsen. Het museum beheert een collectie van wereldniveau. In normale jaren ontvangt het museum circa 200.000 bezoekers.

Voor de sector Publieksprogrammering zoeken wij een

Programmamaker Presentaties

28 tot 36 uur per week

Als Programmamaker Presentaties ben je onderdeel van de sector Publieksprogrammering. Deze recent gevormde afdeling bestaat uit een Hoofd Publieksprogrammering, drie programmamakers, twee educatoren en een medewerker publieksprogrammering. Samen ben je verantwoordelijk voor de inhoud, de ontwikkeling van de presentaties (o.a. tentoonstellingen), school- en publiekseducatie, museum- en stadsactiviteiten en online programmering.

Wat ga je onder andere doen

 • Op projectmatige wijze realiseren van presentaties en andere voorkomende publieksprogramma’s binnen budget en conform opdracht.
 • Vertalen van complexe informatie naar een breed publiek, jong en oud.
 • Zorgdragen voor gemotiveerde projectteams en draagvlak in de lijnorganisatie.
 • Optimalisatie en doorontwikkeling van presentaties gedurende statijd.
 • Bijdrage leveren aan de totale publieksprogrammering van het Maritiem Museum.

Jouw profiel
Ben jij die daadkrachtige maker met organisatietalent op HBO werk en denkniveau? Kun jij toegankelijke publieksgerichte presentaties produceren, heb je oog voor storytelling en ben je in staat “out of the box” te denken? Dan nodigen wij je uit te solliciteren en deel te worden van ons team. Wij geven jou een titel en een budget, jij zorgt voor een aansprekende presentatie. Ervaring in de museale wereld is een pre, maar zeker geen vereiste.

Jouw competenties

 • Je bent gedreven: elke dag stroop je weer je mouwen op om samen met je
  collega’s onze doelstellingen te bereiken.
 • Je staat met beide benen op de grond.
 • Je bent sensitief, toegankelijk en verbindend.
 • Je positieve energie werkt aanstekelijk op anderen.
 • Je bent creatief, oplossingsgericht en hebt oog voor detail.
 • Je hebt minimaal drie tot vijf jaar relevante werkervaring.
 • Je weet hoe je een breed en divers publiek kunt raken.

Deze vacature bij Maritiem Museum biedt (onder andere)

 • Een bruto maandsalaris tussen de € 3.208,00 en € 4.738,00 (schaal 10 & 11 van de museum CAO) op basis van een 36-urige werkweek. Het salaris is een indicatie en afhankelijk van opleiding en werkervaring, dit wordt met jou besproken in de sollicitatieprocedure.
 • Een eindejaarsuitkering van 3,4%.
 • Startdatum medio november, in overleg.
 • Vakantietoeslag van 8%.
 • 27 vrije dagen (op basis van full time dienstverband).
 • Driedaagse training Projectmatig Creëren.
 • Een pensioenregeling via Pensioenfonds ABP.
 • Flexibele werktijden.
 • Reiskostenvergoeding conform regeling Maritiem Museum.
 • Medewerkerskorting in onder andere de horeca, de museumwinkel, op huur van schepen.
 • Een inwerktraject.

Ben jij de Programmamaker die wij zoeken?
Stuur dan je motivatiebrief met CV vóór 10 oktober 2022 naar werkenbij@maritiemmuseum.nl. De eerste gesprekken zullen plaatsvinden op 17 oktober, eventuele vervolggesprekken staan gepland op: 20 oktober 2022.

Voor inhoudelijke vragen over de vacature kun je contact opnemen met Chris Schouten, Hoofd Publieksprogrammering op telefoonnummer 010-4029234.

Voor vragen over de procedure kun je contact opnemen met Laila Dutt (HR-adviseur) op telefoonnummer 010-4029250 of per e-mail: werkenbij@maritiemmuseum.nl.

Een pre-indienstname screening (VOG) is onderdeel van het sollicitatieproces.

Het Maritiem Museum heeft oog voor diversiteit en wil nadrukkelijk een museum zijn waar echt iedereen zich thuis kan voelen. Het museum zet zich hiervoor in door verschillende perspectieven te gebruiken in het personeelsbeleid, de programmering en het publieksbereik. Er wordt samengewerkt met uiteenlopende partners om specifieke doelgroepen te bereiken ofwel eventuele drempels voor een museumbezoek te verlagen. Het Maritiem Museum bereikt al een breed publiek, zo blijkt uit onderzoek, maar blijft onverminderd aandacht houden voor verschillen.
Bij gelijke geschiktheid gaat de voorkeur uit naar de kandidaat die de diversiteit binnen ons team versterkt.

Solliciteer!

Acquisitie naar aanleiding van deze vacature wordt niet op prijs gesteld.

Meer informatie over de organisatie: zie onze website.