Stichting Nederlands Debat Instituut: Trainer

Stichting Nederlands Debat Instituut in Amsterdam zoekt een Trainer voor 32 uur per week | Vacature voor een Betaalde functie, Parttime| Sluitingsdatum: 27-06-2021Stichting Nederlands Debat Instituut ontwikkelt al meer dan 20 jaar speelse debatactiviteiten op scholen die ervoor zorgen dat jongeren overtuigender durven spreken, zorgvuldiger leren luisteren en altijd nieuwsgierig blijven naar de ideeën van anderen.

Bij Stichting Nederlands Debat Instituut zijn we op zoek naar een trainer om ons team te komen versterken.

Trainer

32 uur per week

Over de organisatie en de functie
We werken dagelijks aan onze missie met een jong en enthousiast team op kantoor (door de coronamaatregelen werken we op dit moment uiteraard vanuit huis, maar hopelijk vanaf de zomer ook weer verantwoord samen op kantoor!) en met onze trainers op scholen in heel Nederland. Voor deze functie zoeken we een debatliefhebber met kennis van het trainersvak. Wij geven jaarlijks op alle onderwijslagen (basisschool, vmbo, havo/vwo en mbo) honderden trainingen aan leerlingen, studenten én docenten. Als debattrainer geef je deze trainingen, denk je actief mee over de inhoud van deze trainingen en draag je ook bij aan de ontwikkeling van het lesmateriaal dat we via onze website delen. We willen docenten en hun leerlingen namelijk zoveel mogelijk handvatten bieden om met debat in de klas aan de slag te gaan.

Als trainer ben je het visitekaartje van de organisatie, want jij bent degene die op de scholen kinderen en jongeren leert debatteren en docenten helpt bij debatonderwijs. Dit alles doe je samen met de andere trainer in dienst, de manager educatie en een groep freelance trainers. Dus, ben jij iemand met een creatieve, flexibele geest, die weet hoe je anderen motiveert en net zo makkelijk voor een groep vmbo’ers als voor een gymnasiumklas staat? Solliciteer dan snel!

Taken en verantwoordelijkheden

 • Geven van trainingen in de klas op alle niveaus.
 • Verzorgen van docententrainingen.
 • Ontwikkelen van uitdagende debatstellingen, lesmateriaal, en (jury)trainingen.
 • Adviseren van scholen en docenten over invulling van hun debatonderwijs.
 • Presenteren van debatmarathons en andere debatevenementen op scholen.
 • Medeverantwoordelijk voor de inhoudelijke kwaliteit van de debattoernooien (onder andere jurering, wedstrijdreglementen).
 • Medeverantwoordelijk voor een goed verloop van de debatwedstrijden op toernooidagen.

Wij zoeken iemand die

 • Een afgeronde mbo/hbo/wo-opleiding (pre) heeft
 • (ruime) Ervaring als trainer en/of als debater heeft.
 • Aantoonbare affiniteit met jongeren en/of het onderwijs heeft.
 • Goed aansluit op, en makkelijk schakelt tussen, verschillende werkvormen en doelgroepen.
 • Communicatief heel sterk is en de Nederlandse taal uitstekend beheerst.
 • Die bereid is om af en toe in het weekend (de zaterdag) te werken.

Wat wij bieden
Je komt te werken in een jong en enthousiast team met ongeveer tien mensen op kantoor en tien freelance trainers. We bieden veel ruimte voor persoonlijke ontwikkeling. De salarisindicatie voor deze functie ligt tussen de € 2.200 en € 2.800 bruto per maand (op basis van 36 uur) en is afhankelijk van leeftijd en ervaring.

Solliciteer
Wil je ons team komen versterken als trainer? Dan horen we graag van je! We vragen je onze vragen te beantwoorden en je cv op te sturen via het formulier. Je kunt dit tot en met zondag 27 juni 2021 doen. De eerste gesprekken staan gepland op 7 en 8 juli 2021.

Voor meer informatie over de functie kun je via e-mail contact opnemen met projectmanager trainingen Josje van der Meer via meer@debatinstituut.nl.

Solliciteer!

Meer informatie over de organisatie: zie onze website.