Museum Speelklok: Stagiair Marketing & Communicatie

Museum Speelklok in Utrecht zoekt een (Afstudeer)stagiair Marketing & Communicatie voor 32-36 uur per week | Vacature voor een Leertraject, Stageplaats | Sluitingsdatum: geenMuseum Speelklok, het vrolijkste museum van Nederland, neemt jaarlijks vele duizenden (inter)nationale bezoekers van alle leeftijden mee op een magische muzikale reis van de 15e eeuw tot het heden. Het museum vormt een podium voor de wereld van zelfspelende muziekinstrumenten. Van speeldozen, carillonklokken, pianola’s, orchestrions tot straat- en dansorgels. Met een repertoire dat varieert van tango tot smartlap en moderne hits. Het museum, gevestigd in een middeleeuwse kerk in het historische hart van Utrecht, alsook het Restauratieatelier dat op steenworp afstand ligt, zijn wereldberoemd om het vakmanschap. Regelmatig zijn er bijzondere tentoonstellingen, familievoorstellingen, concerten, evenementen en activiteiten die onder de aandacht worden gebracht van een breed publiek.

Heb je affiniteit met social media, beheers je de Nederlandse taal tot in de puntjes en ben geïnteresseerd in muziek en cultuur? Dan zijn wij op zoek naar jou! Vanaf februari 2021 zoeken wij een marketing & communicatie stagiair die onze afdeling komt versterken en onze social-mediakanalen naar een hoger niveau tilt.

Stagiair Marketing & Communicatie

32-36 uur per week

Inhoud van je stage
Tijdens je stage draai je mee op de Marketing & Communicatie afdeling van het museum. Je houdt je voornamelijk bezig met onze social-mediakanalen; van strategie tot content-ontwikkeling. Omdat we een muzikale en bewegende collectie hebben, speelt het maken/ bewerken van korte video’s mogelijk ook een rol. Daarnaast ben je medeverantwoordelijk voor het schrijven van content op de website van Museum Speelklok, help je mee met het uitzetten van de promotie rondom evenementen en activiteiten en stel je de maandelijkse nieuwsbrief op.

Wat wij van jou verwachten

 • Je volgt een opleiding in de richting van nieuwe media, marketing of communicatie op hbo-niveau
 • Je hebt affiniteit met social media en het ontwikkelen van content
 • Je kan zowel zelfstandig als in teamverband werken
 • Je bent creatief, ondernemend en detailgericht
 • Je kan overweg met Photoshop, Illustrator of InDesign
 • Je beheerst de Nederlandse taal tot in de puntjes
 • Je bent vanaf februari 2021 beschikbaar voor een minimale periode van 3 tot 6 maanden
 • Kennis over fotografie en het maken/ bewerken van video’s is een pre

Wij bieden

 • Een vrolijke en muzikale werkomgeving in het hart van Utrecht
 • Een goede leerplek met veel verantwoordelijkheid
 • Een actieve stage waarbij je veel ervaring opdoet
 • Het is mogelijk om je afstudeeronderzoek te combineren met jouw stage

Museum Speelklok is er voor iedereen, ongeacht afkomst, leeftijd en geaardheid. Die diversiteit zien we ook graag terug in de samenstelling van ons team.

Meer informatie en contact
Wil jij stagelopen bij Museum Speelklok op de afdeling Marketing & Communicatie? Stuur je cv, voorzien van een motivatiebrief, naar Rosalie Hazeleger via rhazeleger@museumspeelklok.nl. Voor meer informatie over de stage kun je contact opnemen via bovenstaand e-mailadres of via het telefoonnummer 030 231 27 89 en vragen naar Rosalie Hazeleger.

Solliciteer!

Acquisitie naar aanleiding van deze vacature wordt niet op prijs gesteld.

Meer informatie over de organisatie: zie onze website.