de Bibliotheek Venlo: Projectmedewerker BoekStart

De Bibliotheek Venlo in Venlo zoekt een Projectmedewerker BoekStart voor 24 uur per week | Vacature voor een Betaalde functie, Parttime | Sluitingsdatum: 03-12-2020De Bibliotheek Venlo is het maatschappelijk hart van Venlo, dé plek om je persoonlijk te ontwikkelen en anderen te ontmoeten. Een laagdrempelig en onafhankelijk Huis van Informatie waar de deur voor iedereen openstaat. We streven ernaar dat ieder kind van 0 tot 18 jaar in onze gemeente toegang heeft tot een rijke leesomgeving. Op nagenoeg alle basisscholen in Venlo zijn we aanwezig met de Bibliotheek op school. In het voorschoolse aanbod (BoekStart) en het voortgezet zetten we als educatieve partner eveneens stevige stappen.

Meer weten over ons ‘hoe, waarom en wat?’ Op onze website vind je een uitgebreide toelichting in ons jaarverslag en beleidsplan.

Wij zoeken voor ons team onderwijs per 1 februari 2021 een

Projectmedewerker BoekStart

24 uur per week

Project BoekStart
Tijdens de baby- en peutertijd is taalontwikkeling erg belangrijk. Via taal kan het jonge kind de wereld om zich heen begrijpen. De Bibliotheek Venlo werkt samen met het consultatiebureau, peuterspeelzalen en kinderdagverblijven om bij zoveel mogelijk ouders met jonge kinderen het belang van een goede taalontwikkeling te onderstrepen. Dit doe je door met ouders in gesprek te gaan, een luisterend oor te hebben en gerichte voorleesondersteuning te bieden. Zo bouw je een nauwe band op met ouders en word je een vertrouwd gezicht, ook in de Bibliotheek. Als toekomstvisie heeft de Bibliotheek Venlo de doorgaande leeslijn van 0 tot 18 jaar te borgen in het voorschoolse aanbod, het primair onderwijs en het voortgezet onderwijs in het Team onderwijs. Er wordt daarom nauw samengewerkt tussen projectmedewerkers BoekStart en lees-mediaconsulenten uit team onderwijs.

Als projectmedewerker BoekStart:

 • enthousiasmeer en inspireer je ouders en professionals op het gebied van taalontwikkeling en het belang van (voor)leesplezier
 • ondersteun je pedagogisch medewerkers proactief en op maat, waarbij een goede samenwerking met voorleescoördinatoren voorop staat
 • analyseer je samen met de voorleescoördinator wat de belangrijkste vraagstukken zijn en stel je samen een plan op om daar gericht mee aan de slag te gaan
 • draag je samen met je collega’s binnen het project zorg voor haalbare planningen en een overzichtelijke projectadministratie
 • informeer je betrokkenen bij het project BoekStart (intern en extern) proactief over de voortgang van de werkzaamheden
 • denk je mee over alternatieve wijzen waarop projectresultaten tijdens de corona pandemie gerealiseerd kunnen worden
 • lever je een bijdrage aan de verbetering en borging van het BoekStart programma in Team onderwijs van de bibliotheek

Dit vragen we van jou

 • Hbo-werk- en -denkniveau
 • relevante opleiding(en) op het gebied van pedagogiek, logopedie of onderwijs
 • kennis van voorlezen, leesplezier, meertaligheid, doelgroep 0-4 jaar en hun ouders
 • gevoel voor de juiste benadering van laagtaalvaardige ouders
 • je bent een teamspeler, organisatorisch sterk en denkt in oplossingen
 • flexibiliteit en daadkracht: je gaat ervoor!

Dit krijg je ervoor terug

 • ruimte voor jouw goede ideeën en inbreng
 • een organisatie met een grote maatschappelijke ambitie die jij met ons deelt
 • fijne collega’s waar je veel van kunt opsteken en die ook graag van jou leren
 • jaarcontract met mogelijkheid tot verlenging
 • salaris volgens CAO Openbare Bibliotheken, schaal 7

Enthousiast?
Word jij blij van deze vacature? Wil je meer weten of gewoon direct solliciteren?
Voor vragen over deze functie bel je Tess Holtermans, teamleider onderwijs (06-23959195). Je motivatie en cv ontvangen we graag via info@bibliotheekvenlo.nl t.a.v. Tess Holtermans. Hier heb je tot en met donderdag 3 december de tijd voor. De eerste gesprekken vinden plaats op donderdag 10 december.

Solliciteer!

Werken bij de Bibliotheek Venlo? We zoeken momenteel meerdere collega’s: media-leesconsulenten, community librarians en een projectmedewerker BoekStart. Bekijk dus ook nog even onze andere vacatures.

Acquisitie naar aanleiding van deze vacature wordt niet op prijs gesteld.

Meer informatie over de organisatie: zie onze website.