Onzichtbare Helden: Inspreker van Luisterboeken

Onzichtbare Helden in Rijswijk zoekt een Inspreker van Luisterboeken voor 2 uur per week | Vacature voor een Vrijwillige functie | Sluitingsdatum: geenDedicon maakt informatie leesbaar, zichtbaar, hoorbaar of voelbaar voor mensen met een visuele beperking. Zodat iedereen volwaardig kan meedoen. Onze vrijwilligers zijn onze helden. Met hulp van 300 vrijwilligers zorgen wij er namelijk voor dat het mogelijk is dat kinderen en volwassenen die blind of slechtziend zijn of bijvoorbeeld dyslexie hebben ook kunnen genieten van de laatste bestsellers en de interessante artikelen in tijdschriften of gewoon mee kunnen doen in de klas.

Als ‘Onzichtbare held’ zul je de mensen voor wie je voorleest nooit ontmoeten. Jouw inzet heeft echter een grote impact op het leven van mensen met een visuele of andere leesbeperking. Je zorgt namelijk voor gelijke kansen; kansen om gewoon met anderen mee te kunnen doen. Hoe mooi is dat! Een prachtige manier om anderen te helpen én om leuke en praktische werkervaring op te doen.

Maar het vrijwilligerswerk als ‘Onzichtbare held’ ontvang je nog veel meer dan een goed gevoel. Je maakt kennis met een waardevol professioneel netwerk van mensen en je vergroot je kansen op de arbeidsmarkt. En zeg nou zelf: boeken en tijdschriften (voor)lezen als vrijwilligerswerk, dat is toch de leukste klus ooit! Dus heb je een prachtige stem, wil je leren hoe je die het beste kunt gebruiken? Word dan een van onze vrijwilligers! Je kunt je uren flexibel invullen, zodat het past naast je studie of baan. En als je wilt kun je ook nog een erkend Europass certificaat aanvragen.

Inspreker van Luisterboeken

2 uur per week

Wat ga je doen?
Je gaat een boek inspreken in een professionele opnamestudio, zodat iemand die blind, slechtziend of bijvoorbeeld dyslectisch is naar ‘jouw’ boek kan luisteren. In Rijswijk hebben we zestien opnamestudio’s waarin we romans, thrillers, literatuur en schoolboeken voorlezen. Hou jij van boeken lezen en lijkt het je leuk om één van onze voorleeshelden te worden, lees dan verder.

Waar en wanneer ga je aan de slag?
Je kunt op iedere zaterdag tussen 10.15 uur en 17.15 uur in de studio’s in Rijswijk komen voorlezen. De dagen en tijden waarop je wilt voorlezen plannen we samen.

Wat vragen we van je?
Het door jou ingesproken boek zal de komende jaren in de collectie beschikbaar zijn om te beluisteren door mensen die blind of slechtziend zijn. We verwachten daarom wel iets van jou en jouw stem.

 • Je kunt goed en duidelijk voorlezen.
 • Je vindt het leuk om met taal bezig te zijn en met je stem te acteren.
 • Je stem moet in staat zijn om twee uur achter elkaar te kunnen praten.
 • Je bent bereid om twee uur per week op zaterdag te komen voorlezen.
 • Je bent bereid om in ieder geval één boek helemaal af te ronden of je 50 uur in te zetten.

Wat krijg je ervoor terug?

 • Je krijgt een training over het gebruik van je stem door onze professionele stemcoaches.
 • Je leert de knoppen in de studio te bedienen.
 • Je doet nieuwe kennis en werkervaring op.
 • Je leert andere vrijwilligers kennen.
 • Je krijgt op aanvraag een erkend certificaat.
 • Je krijgt je reiskosten volledig vergoed.
 • En je helpt iemand met een visuele of andere leesbeperking.

Hoe meld je je aan?
Ben jij de voorleesheld die we zoeken? Meld je dan aan door een digitale stemtest naar ons toe te sturen Hoe je dit doet, lees je hieronder.

 • Download deze tekst en bereid hem voor.
 • Open of download een dictafoon- of spraak recorder-app op smartphone, tablet of laptop.
 • Neem de tekst op en sla hem op als je tevreden bent.
 • Selecteer de opname in de app en kies de optie ‘Delen’ via de mail.
 • Geef het onderwerp de titel ‘Voorleesheld Rijswijk’.
 • Zet naast een korte motivatie jouw naam, opleiding, werkervaring en mobiele telefoonnummer in het bericht en stuur hem naar onzichtbarehelden@dedicon.nl.

Eén van onze coaches neemt dan contact met je op of je stem geschikt is om voor te lezen. Is dat het geval, dan nodigen we je uit voor een meer uitgebreide auditie.

Solliciteer!

Acquisitie naar aanleiding van deze vacature wordt niet op prijs gesteld.

Meer informatie over de organisatie: zie onze website.