Amsterdam Light Festival – Coördinator Programmering & Educatie

Vacature | Organisatie: Amsterdam Light Festival | Functie: Coördinator Programmering & Educatie | Plaats: Amsterdam | Omvang: 24 uur | Sluitingsdatum: 26/03/2018


Met de realisatie van meer dan 200 lichtkunstinstallaties in de afgelopen jaren heeft Amsterdam Light Festival zich ontwikkeld tot één van de belangrijkste lichtkunstfestivals van Europa. In korte tijd heeft het lichtkunst bekend gemaakt bij een groot publiek en biedt het kunstenaars een internationaal platform voor hun werk.

Amsterdam Light Festival brengt bezoekers en kunstenaars van verschillende achtergronden in de donkere winterperiode samen. Door het tentoonstellen van hoogwaardige en innovatieve lichtkunst in de openbare ruimte, wil het festival – passend bij de tijdsgeest, het seizoen en de daarbij behorende behoeften – bezoekers en creatieven, makers en partners betrekken, inspireren en verlichten.

Ter uitbreiding van ons team zoeken wij een enthousiaste en gedreven

Coördinator Programmering & Educatie

24 uur

die zijn of haar kennis en kunde op het gebied van kunsteducatie wil inzetten voor het ontwikkelen van activiteiten, programma’s en communicatiemiddelen waar scholen, kunstenaars en festivalbezoekers enthousiast van worden, en daarbij de positie van het festival als kennisplatform voor lichtkunst en -innovatie kan versterken. Ben jij op zoek naar een nieuwe stap in je carrière, en ben je iemand die kan verbinden, enthousiasmeren en pionieren? Dan ben jij misschien wel onze nieuwe Coördinator Programmering & Educatie.

Dit ga je doen:

 • Het ontwikkelen van een visie op educatie, programmering en publieksbegeleiding binnen de organisatie, ofwel, de aansluiting van het festival op het publiek en het onderwijs. Daarbij zal je verschillende projecten opzetten en uitvoeren waarmee je de inhoudelijke boodschap van het festival vertaalt naar een breed publiek, in samenwerking met je collega’s van het Curatorial Team, Marketing & Communicatie en Partnerships.
 • Het (mede) ontwikkelen van de inhoud voor verschillende middelen voor publieksbegeleiding, zoals een app, een brochure, rondleidingen en audiotours.
 • Vanuit de overkoepelende visie een educatief programma op het gebied van lichtkunst ontwikkelen voor primair onderwijs (PO) en voortgezet onderwijs (VO), op het raakvlak van hun lesprogramma’s en het festival.
 • Het initiëren en onderhouden van contact met kunstacademies en andere kunstonderwijsinstellingen, om docenten en studenten op verschillende manieren bij het festival te betrekken. Daarbij hoort bijvoorbeeld het (mede) begeleiden van studenten die speciaal in opdracht van het festival een lichtkunstwerk zullen ontwerpen en uitvoeren.
 • Het opzetten, promoten en mede-uitvoeren van de randprogrammering van het festival, zoals het organiseren van interviews en performances, workshops, lezingen en andere (netwerk)bijeenkomsten en het begeleiden van aanhakende lichtkunst-initiatieven in de stad.
 • Het doorontwikkelen van activiteiten die de positie van Amsterdam Light Festival als kennisplatform versterken. Het festival heeft de ambitie om een toonaangevende positie in te nemen op het gebied van lichtkunst en –innovatie, door middel van discussie en kennisuitwisseling.

Functie-eisen:

 • Je bent werkzaam in de kunsteducatie en je beschikt over aantoonbare, relevante werkervaring in een soortgelijke functie;
 • Je bent in het bezit van een relevante opleiding op HBO of WO niveau op het gebied van kunsteducatie;
 • Je bent goed in organiseren, bent stressbestendig en zelfstandig en weet het overzicht goed te bewaren;
 • Je hebt een proactieve houding en wordt enthousiast van het ontwikkelen van nieuwe (onderwijs)programma’s;
 • Je hebt ervaring met het samenbrengen van verschillende partijen en het overbrengen van kennis aan kunstenaars en het festivalpubliek, kinderen in het bijzonder;
 • Je beschikt over goede communicatieve vaardigheden, zowel mondeling als schriftelijk, in het Nederlands én het Engels.

Wij bieden:

 • Een uitdagende baan voor een toonaangevend festival
 • Een uitdagende en inspirerende werkomgeving met ambitieuze doelstellingen
 • Prima arbeidsvoorwaarden en volop ontwikkelmogelijkheden

Wil je reageren?
Heb jij zin om ons team te komen versterken, dan ontvangen we graag uiterlijk 26 maart jouw cv met een motivatiebrief. Je kunt dit mailen naar Fenneke van Renselaar, directie assistent Partners in Cultuur en Beleving, via fenneke@amsterdamlightfestival.com. Voor meer informatie kun je contact opnemen met Fenneke op telefoonnummer 020-420 20 60.

www.amsterdamlightfestival.com


, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,